Zdeněk a Martin Kolman - BORO - Jetpilot Team cz
Martin Kolman - BORO - Jetpilot Team cz
2014 E&A Open Waterski Championship Mělice CZ – 1st place Overall
Zdeněk Kolman - Jetpilot Team cz trénuje malou Veroniku

BORO team cz - jezdci které podporujeme

Martin a Zdeněk Kolman - BORO - Jetpilot Team cz

Martin Kolman - BORO - Jetpilot Team cz

  Martin, v současné době jeden z nelepších kombinačních závodníků na světě, studuje a trénuje v USA na University of Louisiana at Monroe (Undergraduate Kinesiology and Exercise Science Programme). Najde-li se trochu času během jeho krátkých letních pobytů v ČR zastaví se za námi popovídat si, něco ukázat ale především poradit těm méně zkušeným jak na to.

Martin aktuálně

Zdeněk Kolman - BORO - Jetpilot Team cz

  Zdeněk, starší z bratrů, poté co získal titul bakaláře na UK Praha, pracuje jako učitel němčiny a angličtiny na Caledonian School a dobrovolný pracovník Element Church Hradec Kralove. Ve svém volném čase se věnuje především sportovní výchově mládeže a to nejen v oblasti vodního lyžování ale i jako běžec-vodič na charitativních akcích organizace SVĚTLO PRO SVĚT. Na 2014 E&A Open Waterski Championship konaném v ČR mimo úlohy kapitána CZ teamu přijal i funkci organizátora, pracovníka pro styk se zahraničními hosty.

Zdeněk aktuálně


Martin Kolman - aktuálně

Martin Kolman - Jetpilot Team cz - Don Llewellyn Memorial Martin Kolman - Jetpilot Team cz - sbírka medailí
Martin Kolman - Jetpilot Team cz
Martin Kolman - Jetpilot Team cz
Martin Kolman - Jetpilot Team cz - MasterCraft Shootout - Don Llewellyn Memorial
Martin Kolman - Jetpilot Team cz

Co více k Martinovy, za kterého mluví hlavně úspěchy a světové tabulky.

25/10 2014 US Open Orlando, Fla – 1st place Overall

Vítězstvím v kombinaci a sedmým místem v trikách uzavírá Martin letošní sezónu na US Open.
Martinovi pocity z úspěchu : The US Open was a great event for me. I became the 2014 US Open Champion in Overall and i took 7th place in Tricks. I felt very good in the qualifying round of tricks however the judges cut one of my tricks and another one was out of time so i though i might not make the finals, but at the end i got a bit lucky and took the last spot. Slalom also felt very good, however one small mistake at 2 ball at 39off finished my run. Jump was worrying me the most because i just came from colligate skiing where the conditions are different so i wanted to do 3 easy and nice jumps which i was very pleased with.
To be the US Open Overall champion is one of the biggest accomplishments and it was a great tournament for me topping of a great season 2014.

13-17/8 2014 E&A Open Mělice, ČR

Jak jinak než medailovými žněmi nazvat tento týden? V tikách zůstal Martin 750bodů za famózním Zharnasekem z Běloruska a 640 za druhým Ballonem z Fracie, tedy na dohled jednoho salta. V kombinaci a to i přes nepříliš povedený slalom porazil své největší soupeře ve dvou ze tří disciplín takže nelze než konstatovat, že zlatou nosí právem!

6-7/8 2014 MasterCraft Shootout - Don Llewellyn Memorial
Martin vítězí ve svém prvním profesionálním závodě v Kanadě

Jet Pilot Rider Martin Kolman senzačně vyhrál 2014 MasterCraft Pro Shootout v kanadském Calgary. Dolaďuje tak svou formu pro nadcházející E&A Open v Mělicích v ČR. Zůstat v horní části světového řebříčku není rozhodně snadné. Už jen pro množství cestování napříč světem a nutnost vyrovnat se z různým prostředím závodišť. I když Martin, jak se zdá, si tyto změny vychutnává s radostí. Martinovi se podařilo v Kanadě překonat velké soupeře jako jsou Jimmy Siemers (USA) a Felipe Miranda (CHI) a to i přes nepříliš optimální podmínky při skoku s větrem v zádech.

6-7/8 2014 MasterCraft Shootout - Don Llewellyn Memorial
Martin vítězí ve svém prvním profesionálním závodě v Kanadě

19-20/7 2014 - Cory Pickos Super Stars

první místo skok, druhé místo triky a čtvrté místo slalom. Co dodat? Více na Water Ski News, kompletní výsledky na oficiálních stránkách

9/06 2014 - Martin vítězí na US OPEN U 21 v kombinaci a skoku

a přidává druhé místo ve figurální jízdě a třetí místo ve slalomu.

11/05 2014 - Martin zajel nový český rekord v trikách - 11.110 bodů

Můžeme jen popřát aby mu vše vycházelo a trochu ho podpořit.

CO SE POVEDLO V ROCE 2013

U21 World Water Ski Championships 12-15/9 2013
Marin Kolman nezklamal a z mistrovství v Isles of Lake Hancock si odvezl čtvrté místo ve skoku, bronzovou v trikách a stříbrnou medajli v kombinaci.

Ale to jsme ještě netušili co přijde.

World Waterski Championships 26/11 - 1/12 2013 - Martin Kolman vybojoval KOMBINAČNÍ BRONZOVOU MEDAJLI

V Los Morros Lake, Chile podal Martin nádherný konzistentní výkon ve všech disciplínách a druhé světové kombinační místo mu uteklo o 4,16 bodu. Sport je ale takový a položme si otázku. Kdo z nás to dokázal.

pro milovníky tabulek a přehledů více na: iwwf-ea
pro ty, kdo dává přednost videu více na stránkách šampionátu na: youtube

Martin startoval ve skupinách Slalom s3, Tricks s1, Jump s2

MARTINOVA NÁVŠTĚVA NA NAŠÍ DRÁZE

V pátek 16/8 2013 odpoledne jsme pro Vás měli připravenou lahůdku. Martin nás během přestávky mezi závody navštívil, stal se členem našeho Jetpilot Teamu a na své exhibici nám ukázal co dovede a co připravuje na soupeře na U21 World Water Ski Championships 2013 12-15/9 2013, návštěvníci si mohli zajezdit a zatrénovat pod Martinovým vedením. A kdo si nechtěl zajezdit tak si mohl jen tak popovídat o tom, jaký je život sportovce na této úrovni.

Martin Kolman World Waterski Championships 2013 Los Morros Lake, Chile Martin Kolman - Jetpilot Team cz Martin Kolman - Jetpilot Team cz Martin Kolman - Jetpilot Team cz Martin Kolman - Jetpilot Team cz Martin Kolman - Jetpilot Team cz

Zdeněk Kolman - aktuálně

13-17/8 2014 E&A Open Mělice, ČR

Zdeněk Kolman - Jetpilot Team cz
Zdeněk Kolman - Jetpilot Team cz

10. místo mezi evropskou trikařskou elitou se škarohlídovi bude jevit jako nic moc. Opak je ale pravdou. Zdenek se původně ME ani účastnit nechtěl. Přemluvit ho k účasti stálo hodně energie. Z rozjížděk postoupil z dvanáctého místa a dalším zlepšením o 150 bodů se posunul na místo desáté. K vyšší příčce chyběl jen kousek sportovního štěstí, mezi sedmým a desátým místem to byl rozdíl jednoho triku. Dále budu citovat slova Aleše Polidora (článek Den 2 – ME ve vodním lyžování 2014, Mělice, Česká republika), přesně popisují situaci :
... Nejdůležitějším okamžikem soutěže trikařů byl výkon domácího kapitána Zdeňka Kolmana. Ten původně na ME vůbec nechtěl startovat, protože poměrně výrazným způsobem pomáhá s organizací závodu. Nakonec se však nechal přesvědčit a během pouhých dvou měsíců se dostal do fantastické formy. A udělal dobře, protože jeho výkon 8860b stačil na poslední postupové místo do finále triků. Navíc se Zdeněk zachoval jako blanický rytíř, protože přispěchal na pomoc svému bratru Martinovi a odstavil o pouhých dvacet bodů na nepostupovou příčku Alieksandra Isayeua z BLR, který je jedním z největších konkurentů Martina v boji o titul v kombinaci. A tím pádem se již nebude moci zlepšit ve figurální jízdě.... .
Osobně jsem Zdendovo vystoupení v osobním blahopřání hodnotil : ...Dnes si můžeš vzít mapu Evropy, zapíchnout do ní 10 špendlíků a říct si, jeden z nich jsem já.... A kdo může tohle udělat?
A neposlední a neméně důležitá je Zdendova role kapitána týmu. Kdo zná Zdendu ví, že svou povahou dovede do kolektivu přinést klid, pohodu a optimistickou náladu. A to je věc, která pomůže vždy.

1-3/08 2014 - MČR Mělice - Mistr ČR ve figurální jízdě

Již na loňském Mistrovství ČR předvedl Zdenda skvělý comeback mezi republikovou elitu a ukázal, že nepatří do starého železa. Ovšem to není nic proti letošnímu výkonu. Bez jakéhokoli podceňování soupeřů lze pouze závod komentovat slovy Julia Caesara : "Veni vidi vici" (ostatně body hovoří za vše). A když si k tomu přidáme, že spoluorganizuje ME, učí na škole, trénuje děti, běhá s postiženými atd. tak snad jen klobouk dolů.

29-30/08 2015 - MČR Oleksovice - Mistr ČR ve figurální jízdě

Zdenda v podstatě pokračuje jako dobře namazaný stroj a na domácí scéně nemá konkurenta (body). A to se nám letos oženil a hlavně učí lyžovat manželku, takže nám svítí takové světýlko v budoucnu, že bude generace Kolman IV.

[ index ]   [ prodejna, e-shop ]   [ lyžování - wakeboarding ]   [ půjčovna ]   [ firemní údaje ]

BORO spol.s r.o. prodejna a dráha pro vodní lyžování a wakeboarding
tel. 603 444 096

BORO on facebook BORO on Facebook

sdílet na Facebook sdílet na Google + sdílet na Twitter

BLUR s.r.o. - Váš partner ve stavebnictví